Wystawa fotografii Ryszarda Karczmarskiego w Galerii Acartus w Jastrzębiu-Zdroju

Galeria Acartus w Jastrzębiu-Zdroju, ul. 11 Listopada 2
zaprasza na poOFFOwą wystawę fotografii otworkowej „Genius loci”.

Autor: Ryszard Karczmarski z Chełma.

Wystawa będzie trwać od 27.01 do 29.02 2020 r.

Ryszard Karczmarski
urodzony w 1957 roku w Gdyni, absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Mistrz fotografii. Członek Fotoklubu Ziemi Chełmskiej oraz Związku Polskich Artystów Fotografików – prezes Okręgu Lubelskiego ZPAF. Żeglarz i podróżnik. Autor wielu wystaw, pokazów i warsztatów fotograficznych w kraju i za granicą, między innymi w Armenii, Szwecji, Holandii, na Litwie, Białorusi oraz Ukrainie. Od 2000 roku realizuje projekty z użyciem camery obscury. Autor albumu fotografii wykonanych w technice otworkowej „Dotyk światła” (2005). Prowadzi Galerię „Atelier” w Chełmie.

Cykle fotografii GENIUS LOCI to utrwalenie na kliszy miejsc szczególnych, związanych z osobistymi przeżyciami. To spojrzenie na świat za pomocą Camera Obscura pozwala wniknąć głębiej w obraz i odkryć zarejestrowaną przestrzeń na nowo! Sam proces fotograficzny od wyboru miejsca, przygotowania kamery, kadrowania, jak również relacji z osobami uczestniczącymi w zdarzeniu to magiczny czas powstawania obrazu. Utrwalenie obrazu na kliszy zamkniętej w czarnej skrzynce jest samo w sobie przeżyciem! Oczekiwanie na obraz jest dla mnie swoistą drogą, negatywy często długo czekają aż nadejdzie moment wywołania. To oczekiwanie na obraz i ponowne odkrywanie, połączone z tajemnicą jaką skrywa emulsja, to nieustanny proces tworzenia. Niepewność i lęk przed utraceniem obrazu ciągle mi towarzyszą i również wpisują się w całe zdarzenie. Ryszard Karczmarski, Chełm 2019 r.

Cykle „Genius loci” to zdjęcia z pleneru „Genius loci” Szczecin 2018 i Kielce 2018. 

This entry was posted in wystawy. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post. Both comments and trackbacks are currently closed.